Історія коледжу


Історія створення освітнього закладу у промисловому місті Севлюш (сьогоднішній Виноградів) сягає з 1923 року коли було створено школу, яка випускала ремеслеників, а з 1926 року випускала спеціалістів, необхідних для тогодення: ковалів, токарів, слюсарів.
10 вересня 1945 року існуючому навчальному закладу присвоєно назву «Севлюшский електротехнічний комунальний технікум».

12 лютого 1946 року, згідно відношення Наркому комунального господарства УРСР № 019-13 технікум увійшов у підпорядкування Наркому комунального господарства УРСР під назвою «Севлюшский житлово-комунальний технікум», який в кінці 40-х років був перейменований у «Виноградівський політехнічний технікум» Міністерства комунального господарства УРСР.

28 червня 1957 року Виноградівський політехнічний технікум передано в підпорядкування Станіславського економічно-адміністративного району, а 14 січня 1963 року в підпорядкування Львівського раднаргоспу.

З січня 1966 року технікум підпорядковано Міненерго УРСР, червень 1975 року – Міненерго СРСР, 1991 рік – Міненерго України.

Відповідно до Указу президента України від 12 вересня 1995 року №832/95 «Про основні напрями реформування вищої освіти в Україні» та  виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 29 травня 1997 року №526 «Про вдосконалення мережі вищих та професійно-технічних закладів» Мукачівський філіал Технологічного університету «Поділля» (м.Хмельницький) та Виноградівський політехнічний технікум було ліквідовано, на базі яких було створено Мукачівський технологічний інститут (наказ Міністерства освіти України №254 від 09.07.1997 р.)

Згідно наказу Міністерства освіти України від 19.08.1997 року № 309 “Про створення структурних підрозділів Мукачівського технологічного інституту” створено факультет підготовки молодших спеціалістів (ФПМС) м.Виноградів.

У жовтні 2003 року Факультет підготовки молодших спеціалістів реорганізовано у Виноградівський технологічний коледж Мукачівського технологічного інституту, наказ Міністерства освіти і науки України від 15.10.2003 року №699 «Про реорганізацію факультету підготовки молодших спеціалістів Мукачівського технологічного інституту». Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України №1152-р від 27 серпня 2008 року Мукачівський технологічний інститут та Виноградівський технологічний коледж Мукачівського технологічного інституту, а також Мукачівський гуманітарно-педагогічний інститут ліквідуються, і на їх базі створюється Мукачівський державний університет.  Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 20 листопада 2008 року №1046 «Про перейменування  Виноградівського технологічного коледжу Мукачівського технологічного інституту» Виноградівський технологічний коледж перейменовано у Виноградівський державний коледж Мукачівського державного університету.Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №758 від 04.06.2020 р. «Про перейменування відокремлених структурних підрозділів Мукачівського державного університету» Виноградівський державний коледж Мукачівського державного університету перейменовано на  Відокремлений структурний підрозділ «Виноградівський фаховий коледж Мукачівського державного університету».

У 2020 році фаховий коледж вперше здійснив набір на освітньо-професійний ступінь фаховий молодший бакалавр.

Відокремлений структурний підрозділ  «Виноградівський фаховий коледж Мукачівського державного університету»  здійснює підготовку фахівців на основі базової середньої освіти ( з одночасним виконанням освітньої програми профільної середньої освіти, тривалість здобуття якої становить два роки),  повної загальної середньої освіти (профільної), освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікований робітник, молодший спеціаліст, освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр та ступеня вищої освіти.

1 липня 2023 року термін дії сертифіката освітньо-професійної програми Ресторанне обслуговування спеціальності 241 Готельно-ресторанна справа закінчився, тому фаховий коледж подав заяву на отримання умовної акредитації та рішенням Державної служби якості освіти продовжений термін дії сертифіката до 15.05.2024. Всі інші освітньо-професійні програми підготовки фахового молодшого бакалавра акредитовані.

Підготовка фахівців за освітньо-професійним ступенем фаховий молодший бакалавр здійснюється за денною та заочною формами навчання. Основним напрямом роботи фахового коледжу в підготовці фахових молодших бакалаврів є підвищення якості освіти. У процесі навчання студенти здобувають навики  самостійності суджень, уміння концентруватися, постійно збагачувати власний запас знань, мати різносторонній погляд на проблеми.

Фаховий коледж приділяє велику увагу по залученню студентів до самостійного наукового пошуку, використовуючи при цьому різні форми і напрямки.

Виховна робота у фаховому коледжі є цілісним процесом розвитку особистості, в якому реалізуються потреби студентства і держави в національно-патріотичному, інтелектуально-духовному, громадянсько-правовому, моральному, екологічному, естетичному, трудовому та фізичному вихованні майбутніх представників української еліти, забезпечується формування професійної спрямованості, поваги до вихованців, активності в саморозвитку, креативності, громадянськості, широкого культурного кругозору.  Виховну роботу у фаховому коледжі здійснюють викладачі, куратори, вихователь, практичний психолог, представники органів самоврядування студентів.

Виховання здійснюється в процесі навчальних занять, через всю систему позааудиторної діяльності: роботу предметних гуртків, конференцій, через лекції, бесіди, зустрічі з цікавими людьми, у вечорах запитань і відповідей, зустрічах з провідними фахівцями України та зарубіжжя; у роботі спортивних секцій; участі студентів у художній самодіяльності, відвідування театрів, виставок, музеїв, зустрічі з діячами літератури та мистецтва, організації виставок, конкурсів, проведення екскурсій по визначних історичних  пам’ятках міста та області, екскурсії на виробництва.

У фаховому коледжі діють різноманітні гуртки за інтересами. Система планування включає в себе комплексний план виховної роботи у фаховому коледжі, план виховної роботи кураторів груп. Організація виховної роботи серед студентства ведеться у відповідності з індивідуальними планами  роботи викладачів,  циклових комісій та кураторами  академічних груп.

З метою забезпечення студентоорієнтованого навчання,  захисту прав здобувачів освіти у фаховому коледжі діє студентське самоврядування.

Органом студентського самоврядування фахового коледжу є Студентська рада фахового коледжу. Студентське самоврядування фахового коледжу здійснюється на рівні академічної групи, відділення, гуртожитку. Вищим органом студентського самоврядування є загальні збори (конференція). Органи студентського самоврядування залучаються до обговорення результатів опитування здобувачів освіти та освітньо-професійних програм.

Фізичне виховання у фаховому  коледжі здійснюється згідно плану роботи і робочих програм фізичного виховання, забезпечується дотримання вимог та вказівок Міністерства освіти і науки України, а також Департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА щодо фізичного виховання студентської молоді.

У фаховому коледжі працюють секції з футболу, волейболу, баскетболу, настільного тенісу, легкої атлетики, гімнастики, загальної  фізичної підготовки.  Проводяться спортивні заходи: змагання з легкої атлетики, легкоатлетична спартакіада, чемпіонати фахового коледжу з футболу, настільного тенісу, волейболу та баскетболу.